WYMIANA ELEMENTÓW ZAWIESZENIA

Sposób, w jaki przemysł motoryzacyjny tworzy i produkuje samochody, zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Nowe technologie ułatwiły zastąpienie warsztatu samochodowego zautomatyzowanym robotem, który może pracować 24/7 i naprawiać setki samochodów.

Branża motoryzacyjna szybko się rozwija, wymagając nowych umiejętności od mechaników, techników, a nawet kierowców, aby utrzymać się na powierzchni. Jednak wiele z tych nowych umiejętności nie jest używanych przez tych, których zastępują roboty. Aby konkurować w tej zmieniającej się branży, na całym świecie opracowano wiele programów szkoleniowych.

Wymiana elementów zawieszenia jest znaczącym krokiem naprzód dla przemysłu motoryzacyjnego, ponieważ pozwoli właścicielom samochodów łatwiej naprawiać swoje pojazdy bez konieczności przerywania jazdy. Pozwala to również na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze oraz skrócenie czasu spędzanego w warsztatach samochodowych.

Jeśli jesteś właścicielem samochodu, to wiesz, że zawieszenie auta to jedna z części, którą musisz co jakiś czas wymieniać. Jeśli potrzebujesz naprawić swój samochód, najlepiej, jeśli zabierzesz go do sklepu. Przez większość czasu sklepy są zamknięte i wymagają umówienia się.

Na razie zawieszenie auta mogą wykonać tylko profesjonaliści. O ile nie ma urządzenia, które może to za nas zrobić, nie mamy innego wyjścia, jak tylko na nich polegać (chyba, że mamy rozległą wiedzę na temat motoryzacji).

Zawieszenie samochodu jest niezbędne do jazdy. Zawieszenie to system, który pomaga pojazdom pochłaniać lub ignorować wyboje i wibracje na drodze. Bez zawieszenia samochody podskakiwałyby w górę iw dół, co powoduje wiele problemów, takich jak uszkodzenie części i obrażenia.

Niektórzy właściciele samochodów używają teraz zawieszenia samochodowego jako zamiennika dla warsztatów samochodowych, decydując, kiedy chcą naprawić swoje samochody. Ten trend zaobserwowano w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Europie

Wymiana elementów zawieszenia staje się opcją dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze na kosztach naprawy po wystąpieniu takich problemów z kosztownymi naprawami z powodu produktów niespełniających norm.

Wymiana zawieszenia samochodu może być trudna. Jeśli samochód nie ma odpowiednich podnośników, nie można wyjąć zawieszenia do naprawy. Tradycyjny sposób na znalezienie podnośników polegałby na wzięciu ciężarówki i udaniu się do bocznej alejki. Proces kupowania i instalowania podnośników może być żmudny i należy go w miarę możliwości unikać.

Firma motoryzacyjna postanowiła wykorzystać sztuczną inteligencję do komunikowania się ze swoimi klientami, kiedy nadejdzie czas na wymianę układu zawieszenia ich pojazdu. Wprowadzili automatyczną wiadomość, która pojawiła się w telefonie, informując, że potrzebujesz gniazdek do konserwacji samochodu. Ten zautomatyzowany system znacznie skrócił czas potrzebny klientom lub usługodawcom z branży motoryzacyjnej, pomagając im zaoszczędzić czas i pieniądze na dłuższą metę.

W samochodzie zawsze jest jakiś element, który wymaga wymiany. Zazwyczaj elementy zawieszenia są najczęstszym typem podzespołu, który należy wymienić w każdym samochodzie.

Jeśli Twoim zadaniem jako mechanika nie jest wymiana części w samochodach Twoich klientów, oto kilka innych sposobów, dzięki którym możesz zarobić więcej pieniędzy na ich naprawie.

Branża motoryzacyjna przeszła ogromną zmianę w ciągu ostatniej dekady wraz z przejściem na automatyzację. Automatyzacja pozwoliła warsztatom samochodowym obniżyć koszty pracy i zwiększyć rentowność.

Automatyzacja w motoryzacji umożliwiła warsztatom samochodowym wymianę elementów zawieszenia nie tylko raz, ale kilka razy w roku. Pracownicy mogą teraz skupić się na innych zadaniach, takich jak karoseria i lakierowanie, podczas gdy zawieszeniem zajmują się roboty lub mobilni specjaliści lub technicy.

Pierwszym krokiem, który sklepy samochodowe mogą rozważyć, jest zautomatyzowanie procesów, takich jak wymiana brudnej roboty, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja, aby te zadania stały się dla nich łatwiejsze.